יצירת ביטחון כלכלי באמצעות נדל"ן – מאיר אמסלם

הכל מתחיל בילדות

אני רוצה לספר לכם על מאיר אמסלם ויש לי הרבה מה לומר עליו לאחר היכרות של כשלוש שנים. זה התחיל בדירה להשקעה שחיפשנו במעלות וזה המשיך בהיכרות איתו שסקרנה אותי מהרגע הראשון. זה אף פעם לא רק הבן אדם שאנחנו נמצאים מולו – הוא תמיד עולם ומלואו ובאותו מפגש ראשוני הבנתי שלמאיר יש עולם מרתק של ידע וניסיון שאני יכולה ללמוד ממנו הרבה על הצעדים שלי קדימה.

הסיפור של מאיר שאב אותי ככה שהקפדתי לשמור על קשר כל התקופה. חשבתי לעצמי, ואם אני אהיה כנה עם עצמי ואתכם, שמאיר מקדים אותי בערך בעשר שנים ושאם אלך בעקבותיו יש סיכוי גדול שאהיה במקום שאליו אני רוצה להגיע – ביטחון וחופש כלכלי. אני כבר יודעת שהדרך תמיד יותר קצרה כשאנחנו הולכים בעקבות מי שהלך בה קודם! ואני התחלתי ללכת כבר די מזמן.

מאיר אמסלם יליד מעלות, בשנות ה-50 לחייו, נשוי + 3 ילדים בוגרים הגיע אל תחום הנדל"ן אחרי כעשרים שנה של עבודה בתעשייה וחלום אחד שהיה חייב להתממש – הרצון להיות עצמאי. "זה בער בי להיות עצמאי" הוא מספר לי כשנפגשנו במשרדו שבמעלות והוא מוסיף שכבר בתקופת עבודתו כשכיר החל לתכנן את מהלכיו קדימה בתחום הנדל"ן ועם הרבה רצון וללא כסף התחלתי ישב ובנה תכנית שתסייע לו לצאת לחופשי 😊.

"תמיד הייתי בחובות, לא ידעתי להתנהל כלכלית והבנתי שאני צריך ללמוד את זה מההתחלה. סגרתי את חשבון הבנק ועברתי להתנהל דרך בנק הדואר ששם אי אפשר להיות במינוס". זו הייתה תקופה מאתגרת כשבסופה חזר מאיר לעבוד עם הבנקים כשהוא יודע להתנהל כלכלית, באחריות ובחוכמה. במשך השנים התחיל לממש את התכנית שהכין וביצע מספר רכישות של נכסים להשקעה תוך שהוא מחזק את אמון הבנקים בו, סוגר הלוואות וממשיך להשקיע, "קרן ההשתלמות עזרה לי מאוד, בכל פעם שנפתחה סגרתי הלוואה".

העקשנות של מאיר הוכיחה את עצמה, בכל מקום שאמרו לו "אתה לא יכול לקבל הלוואה" הוא הראה לבנקים איך כן! והצליח בדרך ההתמדה והנחישות לסגור הלוואות ולהתקדם בצעדים מדודים אל עבר הביטחון הכלכלי שעליו חלם ותוך כדי המשיך להשקיע ככל שיכל, עוד קצת ועוד קצת.

מה זה ביטחון כלכלי עבורך?

"לקחת אחריות אישית בלי לחשוב שמישהו יכול לעשות את זה עבורי. לבנות תכנית מעשית עם משימות לאורך ציר הזמן ולהתקדם עקב בצד אגודל. פעימות קטנות. לא תמיד זה יצליח אבל אם מתמידים זה בסוף כן". מאיר משתף אותי בתכניות מפורטות שהוא בונה כל שנה בעקביות, אני רואה במציאות את מה שהוא מספר והעיניים שלי רוצות לראות עוד… הוא עובד בשיטתיות, קובע תכנית ועומד בה +++.

מה אומרת לך המילה כסף?

"כסף צריך להוות לך מנוף ותשואה. במקום לשלם התחייבויות תשנו את החשיבה. אני מקפיד ליצור איזון בין ההכנסות להוצאות ולוודא שההשקעות שלי מניבות וכשמתפנה לי נכס אני משביח אותו".

אל הבחירה בנדל"ן הגיע מאיר מקריאת ספרים בתחום ההתפתחות האישית כמו אבא עשיר אבא עני המפורסם (שגם אני קראתי 😊). וכשאני שואלת אותו מה שונה אצלו מאחרים? "אנשים רוצים שיהיו איתם רציניים ומקצועיים ואני מלווה בפרטים. לא עוזב אף אחד אחרי עסקה. אני מרגיש שאני עובד בעבודה שאני אוהב, טוב לי".

מה הם הקשיים שנתקלת בדרך?

"אני מאוד נזהר מטעויות. חוויתי טעויות. אני נעזר בהרבה טבלאות ומנסה לחשב ככל שניתן את הסיכונים. התכנון לפרטים מצליח לי. אני תמיד משתדל להקטין את רמת הסיכון". בתחילת הדרך הבנקים לא רצו לתת לו אשראי וכשהוא לא וויתר והביא תכניות מפורטות שמציגות איך כן – זה הצליח.

האם כל אחד יכול להשקיע בנדל"ן?

"תראי, לא את כולם זה מעניין. אבל את מי שזה כן מעניין – אין לי ספק שיוכל להצליח. תכינו תכנית ותיישמו. הדברים נופלים על הפער שבין התכנון לביצוע. אם תתמידו – תצליחו. מבחינתי יותר מסוכן זה לא להשקיע".

"מרבה נכסים מרבה דאגות" – מה דעתך?

"אני שמח להיות מרבה דאגות מאשר לא להגשים חלומות. ראיתי מה זה להיות בלי כסף בילדות וכמה זה קשה להשיג את הדברים הכי קטנים. אני רואה הרבה פוטנציאל צמיחה בארץ המיוחדת שלנו. מגורים זה צורך בסיסי".

זמן לתחביבים יש לך?

"בטח, אני אוהב לרוץ ריצות ארוכות וכבר עשיתי מרתון. אני מתאמן שלוש פעמים בשבוע וכבר קיבלתי כמה מדליות. זה שומר לי על הבריאות. בנוסף אני מדריך יוגה (בזה אני בקושי מתעסק), מתרגל אשטנגה יוגה, שוחה כל בוקר, אוהב להקשיב למוזיקה והכי חשוב להסתכל פנימה ולהקשיב לעצמי. דרך החיים הזו עושה לי טוב ואני מתמיד בה כבר שנים".

חלומות לעתיד

"אההה, אני רוצה לנוח, להיות עם המשפחה, להנות מטיולים, להיות סבא 😊 והכי להשקיע בילדים שלי – לעזור להם לבנות תכנית השקעות. אם יתחילו נכון – יצליחו".

תן עצה / טיפ למתלבטים

"כל בוקר תשאל את עצמך – מה האפשרויות שלי? תציב מטרה ותחתור ברמה יומית. ההתחלה קשה וצריך להתמיד. אתם תראו שבכוח ההתמדה יש עוצמה אדירה".

השורה התחתונה

"להשיג מטרות זו זכות נשגבת. אתה לא תלוי בבוס או באנשים אחרים וזה לא משנה כמה אתה מוצלח. תהיה בזכות עצמך ותחבק את ההזדמנויות בשתי ידיים".

הסיכום שלי

כשאני מדברת עם מאיר המסר שאני מקבלת מזכיר לי משפט אהוב "תמיד תחשבי איך את גורמת לזה לקרות ולא האם זה אפשרי". ומאיר? הוא גורם לזה לקרות!! כבר סיפרתי שהוא אוהב לרוץ למרחקים ארוכים והוא רץ רחוק בכל מה שהוא עושה ומצליח בזה מאוד.

תודה על הראיון והתמיכה שלך בי לאורך כל הדרך 😊

השארת תגובה