יש פוטנציאל כלכלי בקירות שלכם

בדרך שלי לביטחון כלכלי אני לומדת איך אפשר לחסוך כסף ואיך אפשר להכניס עוד כסף הביתה. אחת הדרכים האהובות עליי היא לגלות כסף יש מאין. ברגעים שאני לומדת את זה אני חייבת לפצח את זה עד הסוף, להבין איך זה עובד וכמה שיותר מהר ליישם. הדבר הזה קרה לי לפני כשנתיים, כשהבנתי שבקירות של הבית שלי מסתתר כסף שאני יכולה לתעל למטרות ממש טובות כמו – יצירת ביטחון כלכלי. ברגע שהבנתי את זה לא היה צריך הרבה בשביל לשכנע אותי לעשות עם זה משהו והנה מה שלמדתי במיוחד לשימושכם.

לפעמים זה נדמה לנו שבשביל לקנות בית להשקעה צריך שיהיה ברשותנו סכום כסף גדול. כמה גדול? זה כבר תלוי באזור שבו אנחנו רוצים להשקיע. בפריפריה זה יכול להתחיל סביב 500-600 אלף ש"ח ובמרכז – שם זה יכול להגיע לכמה מיליונים טובים. החלום של רבים מאיתנו, שתהיה לנו דירה להשקעה נראה לפעמים רחוק ובלתי אפשרי למימוש. אז זהו, שלא – אפשר גם אפשר.

מינוף קירות

נתחיל בדוגמא: נניח שהבית שבו אתם גרים שווה 1,100,000 ש"ח ויש לכם עליו יתרת משכנתא בגובה 200,000 ש"ח, אתם יכולים להגדיל את המשכנתא בגובה של עד 50% משווי הנכס. זאת אומרת 550,000 ש"ח פחות 200,000 ש"ח = 350,000 ש"ח משכנתא אפשרית לצורך רכישת דירה נוספת להשקעה. כשאנחנו עושים את המינוף הזה אנחנו חייבים להיות סופר זהירים ומחושבים ולוודא ששכר הדירה מהדירה שרכשנו להשקעה אכן מכסה את המשכנתא וכל הנלוות שלקחנו וכמובן שיש ביניהם הפרש ולו הקטן ביותר על מנת שנוכל לעמוד בהחזרים ללא כל קושי.

שמחה כפולה

נניח שאין לכם יתרת תשלום משכנתא על הבית שבו אתם גרים. 50% מאותה הדוגמא עומד על 550,000 ש"ח. זה כבר סכום שהוא יותר משמעותי וגם בעזרתו ניתן לרכוש דירה להשקעה. האם זה הרגע שבו אני שומעת את הגלגלים בראש עובדים? כשמבינים את ההזדמנות שיש כאן פתאום זה כן אפשרי לקנות דירה להשקעה.

לא להתאהב ברעיון

רכישת בית להשקעה היא החלטה משמעותית וצעד גדול שיש לחשב באדיקות ולהיצמד אל החישוב עד השקל האחרון כדי לא להסתבך בקשיים בהחזר החודשי. הרעיון שלעצמו הוא מצויין אבל אתם חייבים לנהוג בזהירות. חישוב לא נכון וזה דבר שיכול להפוך לכדור שלג מפחיד ממש. יחד עם זאת, אם אנחנו מבינים עכשיו שהאפשרות הזו קיימת ושיש דרכים ליצירת מימון, אולי זה הזמן לבחון אותה יותר לעומק? אני מתכוונת למינוף הקירות של הבית שלנו.

זמן לפעול

הבנו שיש אפשרות למימון. עכשיו זה הזמן להבין מה אנחנו רוצים לקנות ואיפה.

7 תגובות
 1. אתי

  שגית… שומעת את הגלגלים שלי זזים?
  תודה על החומר למחשבה

 2. אנג'לה קרת

  אני בכיוון אבל הגעצי למסקנה שכל אחד/ת והקצב שלה.
  הפוסט שלך עבורי, הוא כמו מכה קטנה בטוסיק שאומרת לי להתקדם …, תודה.

 3. יעל

  את מצליחה לגעת בנושאים שרוב האנשים נרתעים מהם או שקשה להם איתם ואת עושה את זה בפשטות ונגישות. תודה

 4. הילה פלא לוי

  זה כיף גדול לגלות איך מייצרים כסף מאין. כשמבינים את העקרון זה גם מתחיל להיות קל לביצוע.
  פוסט מעולה להבין מאיפה אפשר להתחיל.

השארת תגובה