קורעים ת'תחת

על מה חשבנו כשיצאנו לדרך? על עסק שיהיה לנו לצד עבודותינו כשכירים. חיפשנו משהו שנוכל לעשות בסופ"שים או אחה"צ פעם בשבוע. חיפשנו תוספת הכנסה עם יעד ברור שכל מטרתו היא סגירת המשכנתא שלקחנו.

אז חשבנו 😊. בינואר התחלנו בהילוך איטי. אני זוכרת שדיברנו על זה שצריך לפרסם ושבלי פרסום לא יהיו אירועים. דיברנו על זה שאנחנו רוצים אירועים סגורים שמשולמים מול הצעת מחיר. לא רצינו להתעסק עם קופה וכסף מזומן. בעיקר רצינו להיכנס לאט ובטוח לדבר הזה שנקרא ניהול עסק.

אז רצינו 😊. והמציאות רצתה אחרת, כל כך אחרת. התחלנו בינואר עם אופטימיות. לאט לאט נסגרו אירועים כמו שחשבנו והתחלנו לתרגל את העסק ולהבין איך לעשות יותר טוב מאירוע לאירוע. ואז הגיעה הקורונה ונעשה שקט. ממש שקט. היינו כמו כולם בשוק ורעיונות התחילו להיזרק לאוויר מתוך רצון לעשות ולמצות את הפוטנציאל של העסק שעוד היה בחיתוליו.

אז רצינו 😊. והייתה דממה. כמעט חודשיים של שקט יחסי ששאלנו את עצמנו כל כך הרבה שאלות. לא הייתה לנו שנה קודמת להשוואה, לא ידענו איך הביקוש בקיץ, חשבנו שזה יתחיל כעסק משפחתי קטן בלי עובדים עד שנדע יותר ונכיר את המספרים בשטח. לא התכוונו לעבוד כל יום, לא חשבנו להעסיק עובדים, לא דמיינו שזה משתלט ככה על כל החיים, שהביקוש יהיה היסטרי ושכל יום יהיה צריך להזמין מלאי חדש ושנאלץ להתארגן מהר מעכשיו לעכשיו ולקבל מלא החלטות ממש מהר.

ואז היינו חייבים לחשוב אחרת, לשנות כיוון, לפתוח את הראש ואת הלב ולהתחיל קרוב קרוב לפני שהולכים רחוק. והלכנו לקיבוצים שמסביבנו, לסביבה הטבעית שלנו, והצענו להגיע לאחה"צ מכירה חופשית. וזה תפס. ממש תפס. הייתה התעניינות מדהימה והטלפונים החלו לצלצל ואחד הוביל לשני ובום… ואנחנו מלאים. פרסמתי ממש בקטנה (למי יש זמן??) וזה ממש הספיק כדי למלא כמעט חודשיים של פעילות כמעט יומיומית.

ואז הרגשנו קפיצת גדילה משמעותית. פתאום צריך לתפעל את כל העניין הזה שנקרא עסק. עד כמה שזה נראה מוזר או מפתיע מכירת גלידה יכולה להראות כעניין פשוט אבל זה ממש לא כך. עד לרגע הגשת הגלידה יש מלא עבודה. החל מהזמנת הגלידה וחומרי העזר, הכנת העגלה, למציאת עובדים, קשר עם הלקוח ועד לסיום האירוע, ניקיון והכנה לאירוע הבא. וואוו ועוד לא סיפרתי על ניהול עובדים, ניהול מלאים, בנק, אשראי וכו'.

וכל זה תוך 8 חודשים! שמעתם טוב? תוך 8 חודשים! טורבו, לחץ, עומס וגם שמחה וסיפוק והרגשה של יכולות שמתחזקות ומתממשות. כן! זה אחד התוצרים המעניינים של העשייה הזו. ידענו שאנחנו יכולים, לא האמנו עד כמה 😊.

השארת תגובה