הדרך לביטחון כלכלי באמצעות נדל"ן להשקעה – פוסט ראשון בסדרה

הקדמה

במשך שנים חלמתי על בית לשקעה. בית שייעודו העיקרי יהיה בסיס איתן לביטחון כלכלי לעתיד שלנו כשנתבגר. אתם יודעים, וזה כבר ממש לא סוד שתוחלת החיים עולה, הפנסיות שלהן אנחנו מפרישים במשך שנים מעבודתנו הרבה והקשה שנויות במחלוקת, דמי הביטוח הלאומי שאנו עתידים לקבל ברגע פרישתנו נמצאים על כרעי תרנגולת ושוק העבודה הלא יציב, הצעיר והשוחק לא מבטיח לנו תעסוקה קבועה ובטוחה. כל הנחות אלו נאספו אצלי והתבשלתי בהם לאט לאט. אלו הצטרפו אל הרצון שלי לשבור את המשוואה הכוללת עבודה וחיים סביב תשע עד חמש המפורסם שהחלו לכרסם בי וכך עם הזמן החלה לבעור בתוכי גם העשייה בכיוון.

רציתי לצאת מהמרוץ ולחיות את החיים שלי אחרת. חלמתי על דברים פשוטים באמת כמו לקבל את הבנות שלי בחזרתן מבית הספר עם ארוחת צהריים חמה או לגדל גן ירק ולהנות מתוצרתו. ככל שהעמקתי בלמידה נפתח לפני עולם מרתק ומעצים של הכרתי וגיליתי שהוא מעניין ומסקרן אותי להעמיק בו עוד. הבנתי שהחיים האלו, בשבילי לפחות, חייבים להיות אחרים ושאני רוצה לבנות לעצמי מסלול שהוא שונה מכל מה שהכרתי וחייתי על פיו. התקדמתי עם התהליך ובניתי לי תמונה מנצחת, כזו שתלווה אותי בדרך. הכנתי לי צ'ק לא דמיוני ורשמתי עליו את הסכום שאותו אני רוצה להכניס כל חודש אל חשבון הבנק והתחלתי לעשות פעולות מקדמות.

נפתחתי לאפשרויות השונות והתנסיתי במגוון תחומים, רציתי לפתוח ככל שאפשר את התודעה כדי לאפשר לעצמי הזדמנות להכיר עוד מכל מה שיש לעולם הזה להציע. הייתי סקרנית, למדתי הרבה, הלכתי לימי עיון, לכנסים, לקחתי קורסים און-ליין, נפגשתי עם אנשים שיכולים ללמד אותי מניסיונם, קראתי חומרים. חלף הזמן והלמידה עשתה את שלה, הבנתי שאני רוצה יותר. הרבה יותר ממה שהמסלול הרגיל שהכרתי הולך לייצר לי. התחלתי לפקוח את העיניים ובעיקר את האוזניים וגיליתי עולם שלם שמחכה לי שאכיר אותו ואתנסה בו עוד ועוד. הגילוי הזה היה לי מרגש ומדהים.

וכך, שכשעשיתי אחד ועוד אחד ועוד אחד הבנתי שאני חייבת לקבל החלטות יחסית מהירות כדי לשנות את אופן ההסתכלות שלי על החיים ולעשות מהלכים כאלו שיבטיחו לי עתיד שקט ובעיקר בטוח כלכלית. מהר מאוד הבנתי, שככל שאני אמשיך באותה שיטת התנהלות כלכלית שאותה אני מכירה לא אגיע למקום שבו אני רוצה להיות ובטח שהעבודה שלי כשכירה לא היא זו שתעשה אותי עשירה (אולי את המנהלים שלי כן).

התחום שמשך אותי אליו כמו מגנט היה הנדל"ן. נזכרתי בחלום שלי לבית להשקעה והחלטתי ללכת על זה בכל הכוח. בשיחות שלי עם עצמי (מכירים את זה?) הייתי יותר מדי זמן "על הגדר" והלכתי סביב סביב למה שחשבתי אז ששמור רק למשקיעים כבדים, אנשי עסקים ממולחים וטעיתי, ש"באמת שאין סיבה שלא אקפוץ למים", אמרתי לעצמי. הבנתי שלמדתי מספיק בשביל לעשות את זה בעצמי ושבס"כ זו לא תורה מסיני. שאם אצמד לתהליך ברור, שיטתי ואחראי גם לי יוכל להיות בית להשקעה לעתיד ולהווה כדי שאוכל גם אני לייצר לעצמי ביטחון כלכלי.

בפוסטים הבאים אחלוק אתכם את הדרך שאני עשיתי למימוש החלום שלי – בית להשקעה, מתוך מספר עקרונות מאוד בסיסיים שהם המצפן שלי בכל דבר שאני עושה בחיי במיוחד בשנים האחרונות:

  1. יצירת ביטחון כלכלי הוא חובה ולא זכות עבור כל אדם שבוחר לקחת אחריות על חייו ולא לטמון את ראשו בחול ולחכות ליום סגריר.
  2. יצירת ביטחון כלכלי הוא תהליך שמתחיל בבחירה, ממשיך בעשייה ולא מסתיים לעולם מפני שעם הצלחה קשה להתווכח ותמיד נעים שיש עוד ממנה.
  3. יצירת ביטחון כלכלי הוא דבר שניתן ללמוד ואפשרי לכל אחד ובמיוחד למי שלא נולד עם כפית של זהב בפה, להפך, המוטיבציה אצל אלו היא הרבה יותר גבוהה וזה מניסיון – אני מאלו 😊.
  4. יצירת ביטחון כלכלי אפשרית ביתר קלות כאשר נצמדים למישהו שכבר עשה את זה לפניכם. כשלומדים ממנו, שואלים אותו ונעזרים בו כדי להתגבר על אתגרים שבדרך וביחד איתו לחצות את הנהר בבטחה.

בפוסט הבא: שיעור ראשון: החלטה משנת חיים

שנתחיל? שנקפוץ למים?

אני מבטיחה שהם רדודים 😊

2 תגובות
  1. אתי

    אני מוכנה לשיעור הראשון!

השארת תגובה