מה טוב בזה?

 

מה טוב בזה

משהו לא הולך כמו שחשבת. התכוננת, נערכת, אפילו השקעת גם כסף, אנרגיה רבה ופתאום משהו לא הולך. לא כמו שחשבת לפחות. זה הולך בערך, ככה ככה, לא אי אי אי… הייתה התחלה והיה כיוון וזה התחיל ממש נפלא. הרגשת טוב וקיבלת משוב חיובי מהסביבה אבל זה לא ה-100% שלו ציפית והרגשת שזה יהיה. זה יכול להתקיים במבחן קטן שעשית ולא יצאת ממנו כפי שחשבת וזה ממשיך בכל החלטה שעשינו, עושים ונעשה בחיינו. קניית בגדים, רכישת בית, בחירת מקצוע, יציאה לדייט, טיול בחו"ל. כל כך הרבה דברים יכולים לקרות וליצור אצלנו מצב שהדברים לא הולכים כמו שרצינו.

אכזבה, תסכול וייאוש מציפים אותנו בכל מיני רמות. יש את אלו שזה מציק להם בקטנה ויש את אלו שייקחו את זה ממש קשה. יכנסו להרגשות כבדות שיעבירו אותם לעסוק בתסכול. יכעסו על עצמם ויעצרו או ימשיכו ברגשות מאוד מעורבים. וכאן, ברגעים אלו שהדברים לא הולכים כמו שחשבת למדתי משפט קטנטן שיש לו הרבה אופנים ודרכים להיאמר. משפט שכאשר משננים אותו מספיק, מאמינים בו ומתאהבים בו מבינים עד כמה אנחנו יכולים להסתכל אחרת על החיים.

מה טוב בזה? כן, זה הכל. מה טוב בזה? אומר שבכל מצב, בכל רגע, בכל אירוע שבו אנו נתקלים ולא הולך כמו שרצינו אפשר למצוא משהו טוב. משהו שכן הולך בתוך המה שלא הולך. משהו שכן הצליח בתוך מה שלא. למשל: המבחן לא יצא כמו שרציתי אבל כן התנסיתי בלעשות אותו ופעם הבאה יצליח לי יותר מפני שהתנסיתי. הטיול לחו"ל קוצר ללא רצוני אבל כמה שהספקתי לטייל היה נהדר. הבית הראשון שרכשנו לא הכי מתאים לצרכינו כמשפחה אבל התנסינו בתהליך רכישה ובמגורים לבד וזה מצוין ומקדם אותו לרכישה של הבית הבא מפני שעכשיו אנחנו יודעים יותר טוב מה אנחנו רוצים. או לדוגמא שהדייט שאליו יצאנו לא ממש הביא את הבן/בת הזוג המיועדים אבל עכשיו אנחנו יודעים יותר טוב מה אנחנו מחפשים.

מה טוב בזה? מסייע לנו להסתכל אחרת על מה שקרה. לא על מה שלא הצליח אלא על מה שכן הצליח. מה היה טוב ואיך אפשר להתקדם אתו? זה מאפשר לנו לאמץ גישה חיובית ולא לתת לרגשות כמו אכזבה ותסכול יותר מידי מקום להפריע לנו בהשגת מטרותינו.

בהקמת עסק, זה בדיוק אותו דבר. לעיתים עושים צעד קדימה ושניים אחורה, לעיתים רבות מאוד דברים לא הולכים כמו שחשבנו. יש קשיים. תמיד יהיו. החוכמה שלנו היא לשאול את עצמנו בכל פעם מחדש: מה טוב בזה? ודרך התשובות לקראות את ההתקדמות שעשינו. לראות את ההצלחות, לשפר תוך כדי וללמוד כל הזמן. בהצלחה!

השארת תגובה